Van reactief naar pr...

Workshop: Van reactief naar proactief beheer 

Krijg inzicht in triggers en de kanalen waar deze triggers vandaan komen. Breng de juiste balans aan tussen reactieve en proactieve werkzaamheden. 

Disc factor

Doel van de workshop

Je krijgt inzicht in triggers en de kanalen waar deze triggers vandaan komen. Je leert de juiste balans aanbrengen tussen reactieve en proactieve werkzaamheden.

Inzicht in de activiteiten die er zijn binnen de IV helpt bij de prioritering van activiteiten die het IV-team voor de kiezen krijgt. Natuurlijk zijn incidentmanagement en het oplossen van meldingen een groot deel van het werk van de functioneel beheerder. Dat zijn reactieve activiteiten. Maar voldoende aandacht geven aan proactieve activiteiten kan het er juist voor zorgen dat er minder reactief gewerkt hoeft te worden. Je hebt zo meer ruimte om te plannen en om echt te werken aan de optimalisatie van de informatievoorziening. 

Stakeholder analyse CVI2
Jonge enthousiaste functioneel beheerder

In deze workshop

In deze workshop gaan we de huidige situatie van het team in kaart brengen. Hoe druk is iedereen en hoe komt dat dan? Als we alles in kaart hebben gebracht gaan we samen bepalen welke zaken al vooraf of structureel getackeld kunnen worden. We brengen triggers in beeld en onderzoeken waar deze triggers vandaan komen. Hoe lopen de processen en waar komen deze triggers tot stand en waar in het proces kunnen ze opgevangen worden? Als we al deze zaken inzichtelijk maken kunnen we het werk efficiënter inrichten. Minder brandjes blussen en meer ruimte voor innovatie.

We vergeten tijdens deze workshop ook de gebruiker niet. Want goede gebruikers-opvoeding kan ervoor zorgen dat het werk beter ingericht kan worden. We leren het team hoe ze dat op een goede manier kunnen aanpakken.

Coaches wietse Bart

Onze coaches

Een teamworkshop is bij niemand in betere handen dan bij onze coaches. Bart en Wietse hebben allebei veel ervaring en expertise in informatiemanagement. En naast alle vakkennis, zijn zij ook de juiste mensen om als coach een team te begeleiden.

Wietse is binnen IV experts ook de vertrouwenspersoon. Hij creëert tijdens de workshops een veilige omgeving met ruimte voor iedereen. Bart is naast zijn werk ook hockeycoach en weet als geen ander hoe je van een groep mensen een team maakt.

Losse workshops of een traject

Elke workshop is afzonderlijk te volgen, maar de synergie tussen meerdere workshops leidt tot een nog krachtiger resultaat. Bepaal zelf welke workshops je wilt combineren tot een ideaal workshoptraject.

Wij staan voor je klaar om je te adviseren welke workshops het beste aansluiten bij jullie situatie en team. Alle workshops duren één volledige ochtend of middag. 

Download de brochure

In de brochure vind je alle workshops op een rij.

Reactief naar proactief Bart
Disc factor

Over de workshop

Duur

1 dagdeel

Deelnemers

maximaal 12

Jasper_adviesgesprek_cta-footer

Heb je een andere vraag?

We helpen je met elk IV-vraagstuk. Bij een concreet vraagstuk adviseren we over de oplossing. En die implementeren we natuurlijk ook. Maar misschien weet je nog niet precies waar de knelpunten zitten. Wij komen erachter en zorgen voor verandering.